guitar

Museum marionet

V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. Součástí muzea je rovněž prodejní galerie, kde si každý návštěvník může zakoupit originální marionetu jako výsledek spojení uměleckého mistrovství a rukodělné práce současných českých umělců - loutkářů a řezbářů.

Zajímavosti

  • Součástí Muzea marionet u sv. Jošta v Českém Krumlově je i unikátní expozice české loutkářské literatury, soubor, který není nikde jinde v České republice vystavovaný.
  • Funkční replika barokního divadla v Českém Krumlově
  • Sbírka loutek čítajících 200 exponátů
  • 3D expozice

Toulavá kamera a museum marionet

Výstava umístněná v mohutném půdním prostoru se starobylým trámovím čítá víc než 250 marionet. Kromě kašpárků, čertů, králů, princezen, vodníků a strašidelného draka lze vidět i skvostné loutkové divadlo, které vzniklo podle návrhů klasika Mikoláše Alše. Dalšími exponáty jsou opony, kulisy, dekorace a moderní loutky klasických českých pohádek, loutky z inscenace opery W. A. Mozarta Kouzelná flétna nebo z inscenace Golemystery Divadla Franze Kafky. Skutečným pohlazením je replika barokního Zázračného divadla včetně důmyslné jevištní technologie. A to všechno můžete navštívit spolu s námi v Muzeu marionet v Českém Krumlově. Marionety měří 80 cm a váží více než šest kilogramů. Jejich tělo je vytesané z lipového dřeva do nejmenších detailů – vlastně téměř jako živé. Dětem se určitě bude líbit marioneta zasněné princezny. I oblečení těchto dřevěných panáčků stojí za povšimnutí – historické kostýmy jim zkrátka sluší. O vodníkovi jsme mluvili i v předešlé reportáži. V téhle se dozvíte, že jde o postavičku, která je jen středoevropská. Takoví Francouzi by vůbec netušili, o kom že je řeč…

Kontakt

E-mail: marionettemuseum@mozart.cz
Tel: +420 722 267 827
www.marionettemuseum.cz
www.mozart.cz

Adresa

Latrán č.6
Český Krumlov
38101
Česká republika